Fixtures

Filter by team

Saturday 16 October 2021

Boys Under 7 Group A

10:00
Claybrow JFC
0 - 1 Full time
Ormskirk WE Clarets
10:00
FCN Yellow
1 - 0 Full time
Forefield Rangers Reds
11:15
Marina Sands
0 - 1 Full time
River Jnrs

Boys Under 7 Group B

11:15
FCFC
0 - 1 Full time
Netherton Rangers
09:00
JN Sports Black
1 - 0 Full time
Marina Sands Tigers
12:15
Southport FC
1 - 0 Full time
Forefield Rangers Blue

Boys Under 7 Group C

12:15
FCN Blue
1 - 0 Full time
Ormskirk WE Blue
11:15
Forefield Rangers White
0 - 1 Full time
JN Sports

Boys Under 8 Group A

11:15
FCN Blue
1 - 0 Full time
Silcox Villa
12:15
JN Sports Inter
0 - 1 Full time
Remyca FC
09:00
Muniflex
1 - 0 Full time
Marina Sands
11:15
Netherton Milan
0 - 1 Full time
Ormskirk FC Barca

Boys Under 8 Group B

09:00
Aintree Atletico
1 - 0 Full time
Ormskirk FC Madrid
10:00
Aintree Bulls
0 - 1 Full time
Netherton Athletic
TBC
FJSC White
1 - 0 Full time
Claybrow JFC
10:00
Forefield Rangers Red
1 - 0 Full time
FCN Red

Boys Under 8 Group C

09:00
Altown Utd
0 - 1 Full time
Northfield Black
10:00
Claybrow Rangers
0 - 1 Full time
JN Sports Black
09:00
FCN Yellow
1 - 0 Full time
FCFC Falcons
12:15
Holy Rosary
1 - 0 Full time
Forefield FC Blue

Boys Under 9 Group A

11:15
Bootle FC Yellow
1 - 0 Full time
Town Green
13:30
Crosby Stuart
0 - 1 Full time
Silcox Villa Black
12:15
FCN Yellow
1 - 0 Full time
JN Sports Black
13:30
Maghull FC
1 - 1 Full time
Redgate yellow

Boys Under 9 Group B

12:15
FCN Blue
0 - 1 Full time
Silcox Villa
10:00
Forefield Rangers Blue
1 - 0 Full time
Remyca Youth
09:00
JN Sports
1 - 0 Full time
Marina Sands
10:00
Netherton Roma
1 - 0 Full time
Ormskirk WE

Boys Under 9 Group C

09:00
FCFC Flyers
1 - 0 Full time
Silcox Villa Yellow
11:15
FCN White
0 - 1 Full time
Remyca FC
10:00
Forefield Rangers Red
0 - 1 Full time
JN Sports Gold
13:30
Redgate Green
0 - 1 Full time
Netherton Athletic

Boys Under 10 Group A

13:30
FCN Tigers
1 - 1 Full time
Silcox Villa (Ste)
12:15
FCN Yellow
0 - 1 Full time
Ormskirk WE
10:00
TQ Santos
1 - 1 Full time
Redgate

Boys Under 10 Group B

12:15
Crosby Stuart Youth
0 - 1 Full time
FCN Blue
09:00
Maghull FC (Phil)
1 - 0 Full time
JN Sports Black
13:30
Netherton Phoenix
0 - 1 Full time
AFC Liverpool

Boys Under 10 Group C

11:15
FCFC Black
0 - 1 Full time
JN Sports
11:15
Greenloons FC
0 - 1 Full time
FCN Red
09:00
Netherton Eagles
1 - 0 Full time
Maghull FC Blue

Boys Under 10 Group D

11:15
FCFC Orange
0 - 1 Full time
Burscough Jnrs
10:00
Georges Reds
0 - 1 Full time
Ormskirk WE Clarets
09:00
Silcox Villa (Billy)
1 - 0 Full time
Marina Sands

Boys Under 11 Group A

09:00
Claybrow Rangers
0 - 1 Full time
Silcox Villa
10:00
Crosby Stuart JFC
0 - 1 Full time
Redgate
11:15
Georges Tigers
1 - 1 Full time
Gt Crosby
12:15
Holy Rosary
1 - 0 Full time
Maghull FC

Boys Under 11 Group B

11:15
Churchtown Athl
1 - 1 Full time
Silcox Villa (Chris)
TBC
Claybrow JFC
1 - 0 Full time
Ormskirk FC Sparta
12:15
Crosby Stuart Youth
0 - 1 Full time
FCN Lights
10:00
Georges Lions
1 - 0 Full time
Forefield Rangers

Boys Under 12 Group A

09:00
Bootle FC Blue
vs
Churchtown Athl
12:00
Freshfield FC
vs
Ormskirk FC Bayern
10:30
Remyca FC
vs
Fazakerley Rangers

Boys Under 13 Group A

12:00
Crosby Stuart Youth
vs
Melling Boys
10:30
FCN White
vs
Ormskirk FC Inter
10:30
Forefield Rangers
vs
AFC Liverpool
10:30
Silcox Villa
vs
TMS

Boys Under 13 Group B

09:00
Crosby Stuart JFC
vs
Maghull FC
09:00
FCFC Dynamo
vs
Bootle FC Blue
09:00
FCFC Roma
vs
South Sefton Eagles
09:00
Seahorses JFC
vs
South Sefton Rapids

Boys Under 14 Winter League

10:30
AC Marina Sands
vs
Eldonians
10:30
Churchtown Athl
vs
Ormskirk WE
10:30
FCN Yellow
vs
TMS
09:00
Georges Eagles
vs
Marina Sands
12:00
Gt Crosby
vs
Northfield
10:30
Seahorses JFC
vs
South Sefton Sounders

Boys Under 15/16 Winter League

09:00
FCFC 15
vs
Lydiate Pumas
09:00
Gt Crosby 15
vs
FCN
09:00
Melling Boys 15
vs
Vale Madrid
09:00
Ormskirk FC 15
vs
Hightown Utd
10:30
Ormskirk WE 15
vs
Melling Boys
12:00
Remyca FC
vs
Georges Jnrs
10:30
River Jnrs 15
vs
Bootle FC Blue
12:00
South Sefton Galaxy
vs
Atlantic FC

Sunday 17 October 2021

Girls Under 7/8 Friendly League

11:15
Crosby Stuart
vs
FCFC Rapids
10:00
Maghull FC 7
vs
Newton FC Raptors
09:00
Maghull FC Blue
vs
Walsh Sports
09:00
Maghull FC Yellow
vs
FCFC Raiders
TBC
Newton FC Gators
vs
Ormskirk FC
11:15
Remyca FC
vs
Marina Sands
10:00
The Fillies 7
vs
FCFC Panthers 7

Girls Under 9 Winter League

10:00
Bellefield
vs
Rainford Athl
09:00
Churchtown Athl
vs
Crosby Stuart
09:00
FCFC Phoenix
vs
The Fillies
11:15
Newton FC Geckos
vs
Remyca FC
12:15
Ormskirk FC Roma
vs
Maghull FC
11:15
Town Green
vs
Newton FC Mambas

Girls Under 10 Winter League

10:00
Crosby Stuart
vs
Maghull FC Yellow
09:00
FCFC Bobcats
vs
Marina Sands
10:00
Maghull FC White
vs
Southport Trinity
10:00
Marina Sands Inter
vs
The Fillies
10:00
Ormskirk FC
vs
Maghull FC Blue
09:00
Rainford Athl
vs
Remyca FC

Girls Under 11 Winter League

12:15
Bellefield
vs
Maghull Yellow
10:00
FCFC Galaxy
vs
FCFC Fire
12:15
Hesketh Colts
vs
Remyca FC
12:15
Marina Sands
vs
Rainford Athl
09:00
Silcox Villa
vs
The Fillies

Girls Under 12 Winter League

11:15
Bellefield
vs
Churchtown Athl
11:15
Crosby Stuart
vs
Rainford Athl
11:15
FCFC Tigresses
vs
Marina Sands

Girls Under 13 Winter League

TBC
Churchtown Athl
vs
Marina Sands
09:00
Crosby Stuart
vs
FCFC Rockets
12:15
FCFC Tornados'
vs
The Fillies
11:15
Maghull FC
vs
Rainford Athl
09:00
Southport Trinity
vs
Remyca FC

Hightown J.F.L. newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe