Results

Filter by team
October

Saturday 16 October 2021

Boys Under 7 Group A

10:00
Claybrow JFC
vs
Ormskirk WE Clarets
10:00
FCN Yellow
vs
Forefield Rangers Reds
11:15
Marina Sands
vs
River Jnrs

Boys Under 7 Group B

11:15
FCFC
vs
Netherton Rangers
09:00
JN Sports Black
vs
Marina Sands Tigers
12:15
Southport FC
vs
Forefield Rangers Blue

Boys Under 7 Group C

12:15
FCN Blue
vs
Ormskirk WE Blue
11:15
Forefield Rangers White
vs
JN Sports

Boys Under 8 Group A

11:15
FCN Blue
vs
Silcox Villa
12:15
JN Sports Inter
vs
Remyca FC
09:00
Muniflex
vs
Marina Sands
11:15
Netherton Milan
vs
Ormskirk FC Barca

Boys Under 8 Group B

10:00
Aintree Atletico
vs
Netherton Athletic
09:00
Aintree Atletico
vs
Ormskirk FC Madrid
TBC
FJSC White
vs
Claybrow JFC
10:00
Forefield Rangers Red
vs
FCN Red

Boys Under 8 Group C

09:00
Altown Utd
vs
Northfield Black
10:00
Claybrow Rangers
vs
JN Sports Black
09:00
FCN Yellow
vs
FCFC Falcons
12:15
Holy Rosary
vs
Forefield FC Blue

Boys Under 9 Group A

11:15
Bootle FC Yellow
vs
Town Green
13:30
Crosby Stuart
vs
Silcox Villa Black
12:15
FCN Yellow
vs
JN Sports Black
13:30
Maghull FC
vs
Redgate yellow

Boys Under 9 Group B

12:15
FCN Blue
vs
Silcox Villa
10:00
Forefield Rangers Blue
vs
Remyca Youth
09:00
JN Sports
vs
Marina Sands
10:00
Netherton Roma
vs
Ormskirk WE

Boys Under 9 Group C

09:00
FCFC Flyers
vs
Silcox Villa Yellow
11:15
FCN White
vs
Remyca FC
10:00
Forefield Rangers Red
vs
JN Sports Gold
13:30
Redgate Green
vs
Netherton Athletic

Boys Under 10 Group A

13:30
FCN Tigers
vs
Silcox Villa (Ste)
12:15
FCN Yellow
vs
Ormskirk WE
10:00
TQ Santos
vs
Redgate

Boys Under 10 Group B

12:15
Crosby Stuart Youth
vs
FCN Blue
09:00
Maghull FC (Phil)
vs
JN Sports Black
13:30
Netherton Phoenix
vs
AFC Liverpool

Boys Under 10 Group C

11:15
FCFC Black
vs
JN Sports
11:15
Greenloons FC
vs
FCN Red
09:00
Netherton Eagles
vs
Maghull FC Blue

Boys Under 10 Group D

11:15
FCFC Orange
vs
Burscough Jnrs
10:00
Georges Reds
vs
Ormskirk WE Clarets
09:00
Silcox Villa (Billy)
vs
Marina Sands

Boys Under 11 Group A

09:00
Claybrow Rangers
vs
Silcox Villa
10:00
Crosby Stuart JFC
vs
Redgate
11:15
Georges Tigers
vs
Gt Crosby
12:15
Holy Rosary
vs
Maghull FC

Boys Under 11 Group B

11:15
Churchtown Athl
vs
Silcox Villa (Chris)
TBC
Claybrow JFC
vs
Ormskirk FC Sparta
12:15
Crosby Stuart Youth
vs
FCN Lights
10:00
Georges Lions
vs
Forefield Rangers

Boys Under 12 Group A

09:00
Bootle FC Blue
vs
Churchtown Athl
12:00
Freshfield FC
vs
Ormskirk FC Bayern
10:30
Remyca FC
vs
Fazakerley Rangers

Boys Under 13 Group A

12:00
Crosby Stuart Youth
vs
Melling Boys
10:30
FCN White
vs
Ormskirk FC Inter
10:30
Forefield Rangers
vs
AFC Liverpool
10:30
Silcox Villa
vs
TMS

Boys Under 13 Group B

09:00
Crosby Stuart JFC
vs
Maghull FC
09:00
FCFC Dynamo
vs
Bootle FC Blue
09:00
FCFC Roma
vs
South Sefton Eagles
09:00
Seahorses JFC
vs
South Sefton Rapids

Boys Under 14 Winter League

10:30
AC Marina Sands
vs
Eldonians
10:30
Churchtown Athl
vs
Ormskirk WE
10:30
FCN Yellow
vs
TMS
09:00
Georges Eagles
vs
Marina Sands
12:00
Gt Crosby
vs
Northfield
10:30
Seahorses JFC
vs
South Sefton Sounders

Boys Under 15/16 Winter League

09:00
FCFC 15
vs
Lydiate Pumas
09:00
Gt Crosby 15
vs
FCN
09:00
Melling Boys 15
vs
Vale Madrid
09:00
Ormskirk FC 15
vs
Hightown Utd
10:30
Ormskirk WE 15
vs
Melling Boys
12:00
Remyca FC
vs
Georges Jnrs
10:30
River Jnrs 15
vs
Bootle FC Blue
12:00
South Sefton Galaxy
vs
Atlantic FC

Sunday 10 October 2021

Girls Under 7/8 Friendly League

11:15
Crosby Stuart
1 - 0 Full time
Walsh Sports
11:15
FCFC Rapids
1 - 0 Full time
Remyca FC
09:00
Maghull FC 7
0 - 1 Full time
FCFC Panthers 7
09:00
Maghull FC Blue
1 - 0 Full time
The Fillies 7
10:00
Maghull FC Yellow
1 - 0 Full time
Ormskirk FC
09:00
Marina Sands
1 - 0 Full time
FCFC Raiders
10:00
Newton FC Raptors
1 - 1 Full time
Newton FC Gators

Girls Under 9 Winter League

12:15
Bellefield
0 - 1 Full time
Ormskirk FC Roma
09:00
Churchtown Athl
1 - 0 Full time
The Fillies
09:00
Crosby Stuart
0 - 1 Full time
Maghull FC
10:00
FCFC Phoenix
1 - 0 Full time
Newton FC Geckos
10:00
Rainford Athl
1 - 0 Full time
Newton FC Mambas
12:15
Remyca FC
1 - 0 Full time
Town Green

Girls Under 10 Winter League

10:00
Crosby Stuart
1 - 0 Full time
Ormskirk FC
09:00
FCFC Bobcats
0 - 1 Full time
The Fillies
11:15
Maghull FC White
0 - 1 Full time
Maghull FC Yellow
10:00
Marina Sands
1 - 0 Full time
Maghull FC Blue
11:15
Marina Sands Inter
0 - 1 Full time
Rainford Athl
10:00
Remyca FC
1 - 0 Full time
Southport Trinity

Girls Under 11 Winter League

12:15
Bellefield
0 - 1 Full time
Silcox Villa
11:15
FCFC Fire
0 - 1 Full time
The Fillies
09:00
FCFC Galaxy
0 - 1 Full time
Marina Sands
12:15
Hesketh Colts
1 - 0 Full time
Maghull Yellow
11:15
Remyca FC
0 - 1 Full time
Rainford Athl

Girls Under 12 Winter League

11:15
Bellefield
1 - 0 Full time
FCFC Tigresses
12:15
Marina Sands
0 - 1 Full time
Rainford Athl
09:00
Marina Sands Inter
1 - 0 Full time
Churchtown Athl

Girls Under 13 Winter League

10:00
Churchtown Athl
0 - 1 Full time
Southport Trinity
09:00
Crosby Stuart
0 - 1 Full time
Maghull FC
09:00
FCFC Rockets
0 - 1 Full time
Remyca FC
11:15
FCFC Tornados'
1 - 0 Full time
Marina Sands
10:00
The Fillies
1 - 1 Full time
Rainford Athl

Saturday 9 October 2021

Boys Under 7 Group A

11:15
Claybrow JFC
1 - 0 Full time
Forefield Rangers Reds
12:15
FCN Yellow
1 - 1 Full time
River Jnrs
10:00
Marina Sands
1 - 1 Full time
Ormskirk WE Clarets

Boys Under 7 Group B

10:00
FCFC
1 - 0 Full time
Forefield Rangers Blue
10:00
JN Sports Black
0 - 1 Full time
Netherton Rangers
11:15
Southport FC
1 - 0 Full time
Marina Sands Tigers

Boys Under 7 Group C

10:00
FCN Blue
0 - 1 Full time
JN Sports
12:15
Netherton Dons
1 - 0 Full time
Ormskirk WE Blue

Boys Under 8 Group A

09:00
FCN Blue
1 - 0 Full time
Marina Sands
12:15
JN Sports Inter
0 - 1 Full time
Ormskirk FC Barca
10:00
Netherton Milan
0 - 1 Full time
Silcox Villa
09:00
Remyca FC
0 - 1 Full time
Muniflex

Boys Under 8 Group B

12:15
Aintree Atletico
0 - 1 Full time
Claybrow JFC
11:15
Aintree Bulls
1 - 0 Full time
Forefield Rangers Red
11:15
FJSC White
1 - 0 Full time
Netherton Athletic
09:00
Ormskirk FC Madrid
1 - 1 Full time
FCN Red

Boys Under 8 Group C

12:15
Altown Utd
1 - 0 Full time
FCFC Falcons
09:00
Claybrow Rangers
1 - 0 Full time
Holy Rosary
11:15
FCN Yellow
0 - 1 Full time
JN Sports Black
09:00
Forefield FC Blue
0 - 1 Full time
Northfield Black

Boys Under 9 Group A

11:15
Bootle FC Yellow
0 - 1 Full time
FCN Yellow
10:00
Crosby Stuart
0 - 1 Full time
Redgate yellow
11:15
JN Sports Black
1 - 0 Full time
Silcox Villa Black
10:00
Maghull FC
1 - 0 Full time
Town Green

Boys Under 9 Group B

12:15
FCN Blue
0 - 1 Full time
JN Sports
09:00
Forefield Rangers Blue
1 - 1 Full time
Ormskirk WE
09:00
Marina Sands
0 - 1 Full time
Remyca Youth
09:00
Silcox Villa
1 - 0 Full time
Netherton Roma

Boys Under 9 Group C

11:15
FCFC Flyers
1 - 0 Full time
Forefield Rangers Red
12:15
FCN White
0 - 1 Full time
Redgate Green
12:15
JN Sports Gold
1 - 0 Full time
Remyca FC
13:30
Silcox Villa Yellow
0 - 1 Full time
Netherton Athletic

Boys Under 10 Group A

10:00
Crosby Stuart JFC
1 - 0 Full time
FCN Yellow
09:00
FCN Tigers
1 - 0 Full time
Redgate
13:30
Ormskirk WE
1 - 0 Full time
Silcox Villa (Ste)

Boys Under 10 Group B

09:00
FCN Black
0 - 1 Full time
AFC Liverpool
10:00
Maghull FC (Phil)
0 - 1 Full time
FCN Blue
13:30
Netherton Phoenix
1 - 0 Full time
JN Sports Black

Boys Under 10 Group C

13:30
FCFC Black
0 - 1 Full time
FCN Red
11:15
Greenloons FC
0 - 1 Full time
Maghull FC Blue
TBC
Netherton Eagles
0 - 1 Full time
JN Sports

Boys Under 10 Group D

11:15
FCFC Orange
1 - 0 Full time
Marina Sands
12:15
Georges Reds
0 - 1 Full time
Burscough Jnrs
12:15
Silcox Villa (Billy)
0 - 1 Full time
Ormskirk WE Clarets

Boys Under 11 Group A

10:00
Claybrow Rangers
0 - 1 Full time
Georges Tigers
09:00
Crosby Stuart JFC
1 - 0 Full time
Maghull FC
11:15
Gt Crosby
0 - 1 Full time
Redgate
13:30
Holy Rosary
0 - 1 Full time
Silcox Villa

Boys Under 11 Group B

10:00
Churchtown Athl
0 - 1 Full time
Crosby Stuart Youth
12:15
Claybrow JFC
1 - 1 Full time
Georges Lions
09:00
FCN Lights
1 - 0 Full time
Ormskirk FC Sparta
11:15
Silcox Villa (Chris)
0 - 1 Full time
Forefield Rangers

Boys Under 12 Group A

10:30
Churchtown Athl
2 - 3 Full time
Ormskirk FC Bayern
09:00
Fazakerley Rangers
1 - 5 Full time
Warbreck
12:00
Freshfield FC
1 - 5 Full time
Remyca FC

Boys Under 12 Group B

10:30
FCN Blue
9 - 0 Full time
South Sefton Patriots
12:00
FCN Yellow
2 - 0 Full time
Remyca Athletic
12:00
Town Green
3 - 0 Full time
JN Sports

Boys Under 12 Group C

10:30
FJSC Black
3 - 0 Full time
Silcox Villa
09:00
L4 JFC
4 - 0 Full time
TMS
09:00
Northfield Dortmund
2 - 2 Full time
Davenhill Utd

Boys Under 13 Group A

12:00
Crosby Stuart Youth
6 - 1 Full time
TMS

Boys Under 14 Winter League

10:30
AC Marina Sands
1 - 3 Full time
Ormskirk WE
10:30
Eldonians
3 - 0 Full time
Seahorses JFC
09:00
Georges Eagles
0 - 7 Full time
South Sefton Sounders
12:00
Gt Crosby
2 - 0 Full time
Silcox Villa
09:00
Marina Sands
7 - 1 Full time
TMS
10:30
Northfield
0 - 2 Full time
FCN Yellow

Boys Under 15/16 Winter League

10:30
Atlantic FC
8 - 2 Full time
Vale Madrid
10:30
Bootle FC Blue
1 - 2 Full time
Melling Boys
09:00
FCN
3 - 2 Full time
Georges Jnrs
10:30
Gt Crosby 15
0 - 5 Full time
River Jnrs 15
09:00
Lydiate Pumas
2 - 7 Full time
South Sefton Galaxy
09:00
Melling Boys 15
4 - 3 Full time
Ormskirk WE 15
09:00
Ormskirk FC 15
4 - 0 Full time
FCFC 15

Sunday 3 October 2021

Girls Under 7/8 Friendly League

09:00
Crosby Stuart
1 - 1 Full time
Maghull FC Blue
10:00
FCFC Rapids
0 - 1 Full time
Newton FC Raptors
09:00
Maghull FC 7
0 - 1 Full time
The Fillies 7
10:00
Newton FC Gators
1 - 0 Full time
Maghull FC Yellow
11:15
Ormskirk FC
1 - 0 Full time
Marina Sands
11:15
Remyca FC
1 - 0 Full time
Walsh Sports

Girls Under 9 Winter League

10:00
Bellefield
1 - 0 Full time
Newton FC Geckos
09:00
Churchtown Athl
0 - 1 Full time
FCFC Phoenix
10:00
Crosby Stuart
1 - 0 Full time
Rainford Athl
11:15
Maghull FC
1 - 0 Full time
The Fillies
10:00
Newton FC Mambas
0 - 1 Full time
Remyca FC
11:15
Town Green
0 - 1 Full time
Ormskirk FC Roma

Girls Under 10 Winter League

11:15
Crosby Stuart
1 - 0 Full time
Rainford Athl
09:00
FCFC Bobcats
1 - 0 Full time
Marina Sands Inter
12:15
Maghull FC White
0 - 1 Full time
Remyca FC
12:15
Marina Sands
0 - 1 Full time
Maghull FC Yellow
12:15
Southport Trinity
0 - 1 Full time
Ormskirk FC
12:15
The Fillies
1 - 0 Full time
Maghull FC Blue

Girls Under 11 Winter League

09:00
Bellefield
1 - 0 Full time
Remyca FC
10:00
FCFC Fire
0 - 1 Full time
Rainford Athl
11:15
FCFC Galaxy
0 - 1 Full time
Hesketh Colts
11:15
Maghull Yellow
0 - 1 Full time
The Fillies
10:00
Marina Sands
0 - 1 Full time
Silcox Villa

Girls Under 12 Winter League

09:00
Crosby Stuart
1 - 0 Full time
Churchtown Athl
12:15
FCFC Tigresses
0 - 1 Full time
Rainford Athl
09:00
Marina Sands
1 - 0 Full time
Marina Sands Inter

Girls Under 13 Winter League

10:00
Churchtown Athl
1 - 5 Full time
The Fillies
09:00
Crosby Stuart
9 - 1 Full time
FCFC Tornados'
11:15
FCFC Rockets
0 - 4 Full time
Rainford Athl
09:00
Remyca FC
7 - 0 Full time
Marina Sands
10:00
Southport Trinity
0 - 7 Full time
Maghull FC

Saturday 2 October 2021

Boys Under 7 Group A

10:00
Claybrow JFC
1 - 0 Full time
Marina Sands
10:00
FCN Yellow
1 - 0 Full time
Ormskirk WE Clarets
12:15
Forefield Rangers Reds
0 - 1 Full time
River Jnrs

Boys Under 7 Group B

10:00
FCFC
0 - 1 Full time
JN Sports Black
12:15
Forefield Rangers Blue
0 - 1 Full time
Marina Sands Tigers
12:15
Netherton Rangers
1 - 0 Full time
Southport FC

Boys Under 7 Group C

12:15
FCN Blue
0 - 1 Full time
Netherton Dons
12:15
Forefield Rangers White
0 - 1 Full time
Ormskirk WE Blue

Boys Under 8 Group A

10:00
FCN Blue
0 - 1 Full time
Ormskirk FC Barca
11:15
JN Sports Inter
1 - 0 Full time
Silcox Villa
11:15
Marina Sands
0 - 1 Full time
Remyca FC
11:15
Muniflex
1 - 0 Full time
Netherton Milan

Boys Under 8 Group B

09:00
Aintree Atletico
1 - 0 Full time
Forefield Rangers Red
11:15
Aintree Bulls
1 - 1 Full time
Ormskirk FC Madrid
09:00
Claybrow JFC
0 - 1 Full time
Netherton Athletic
09:00
FCN Red
0 - 1 Full time
FJSC White

Boys Under 8 Group C

11:15
Altown Utd
1 - 0 Full time
Holy Rosary
10:00
Claybrow Rangers
0 - 1 Full time
Northfield Black
09:00
FCFC Falcons
0 - 1 Full time
JN Sports Black
09:00
FCN Yellow
1 - 0 Full time
Forefield FC Blue

Boys Under 9 Group A

10:00
Bootle FC Yellow
0 - 1 Full time
Redgate yellow
10:00
Crosby Stuart
0 - 1 Full time
Town Green
10:00
FCN Yellow
1 - 0 Full time
Silcox Villa Black
09:00
JN Sports Black
1 - 0 Full time
Maghull FC

Boys Under 9 Group B

09:00
FCN Blue
1 - 0 Full time
Ormskirk WE
12:15
Forefield Rangers Blue
0 - 1 Full time
Silcox Villa
10:00
JN Sports
1 - 0 Full time
Remyca Youth
09:00
Marina Sands
0 - 1 Full time
Netherton Roma

Boys Under 9 Group C

10:00
FCFC Flyers
0 - 1 Full time
Redgate Green
09:00
FCN White
1 - 0 Full time
Silcox Villa Yellow
13:30
JN Sports Gold
1 - 1 Full time
Netherton Athletic
13:30
Remyca FC
1 - 0 Full time
Forefield Rangers Red

Boys Under 10 Group A

12:15
Crosby Stuart JFC
1 - 1 Full time
Redgate
13:30
FCN Yellow
1 - 1 Full time
Silcox Villa (Ste)
12:15
Ormskirk WE
1 - 0 Full time
TQ Santos

Boys Under 10 Group B

13:30
AFC Liverpool
1 - 0 Full time
JN Sports Black
12:15
FCN Black
0 - 1 Full time
FCN Blue
13:30
Netherton Phoenix
1 - 0 Full time
Crosby Stuart Youth

Boys Under 10 Group C

11:15
FCFC Black
0 - 1 Full time
Netherton Eagles
12:15
FCN Red
1 - 0 Full time
Maghull FC Blue
11:15
Greenloons FC
0 - 1 Full time
JN Sports

Boys Under 10 Group D

11:15
FCFC Orange
1 - 0 Full time
Georges Reds
11:15
Marina Sands
0 - 1 Full time
Ormskirk WE Clarets
11:15
Silcox Villa (Billy)
0 - 1 Full time
Burscough Jnrs

Boys Under 11 Group A

11:15
Claybrow Rangers
0 - 1 Full time
Maghull FC
09:00
Crosby Stuart JFC
0 - 1 Full time
Silcox Villa
10:00
Georges Tigers
0 - 1 Full time
Redgate
12:15
Holy Rosary
1 - 0 Full time
Gt Crosby

Boys Under 11 Group B

09:00
Churchtown Athl
0 - 1 Full time
Georges Lions
11:15
Claybrow JFC
1 - 0 Full time
Silcox Villa (Chris)
12:15
Crosby Stuart Youth
1 - 0 Full time
Ormskirk FC Sparta
10:00
FCN Lights
1 - 0 Full time
Forefield Rangers

Boys Under 12 Group A

12:00
Bootle FC Blue
1 - 1 Full time
Ormskirk FC Bayern
10:30
Freshfield FC
1 - 2 Full time
Warbreck
12:00
Remyca FC
8 - 0 Full time
Churchtown Athl

Boys Under 12 Group B

12:00
FCN Yellow
1 - 1 Full time
Town Green
09:00
JN Sports
3 - 2 Full time
South Sefton Patriots
09:00
Remyca Athletic
3 - 4 Full time
FCN Blue