Fixtures

Filter by team

Sunday 3 March 2024

Girls Under 11 Cup

11:15
Bellefield
vs
FCFC Phoenix
11:15
Pilks Lilies
vs
Remyca FC

Girls Under 10 Shield

09:00
Churchtown Jags
vs
Southport Trinity Blues
09:00
Ormskirk WE
vs
Marina Sands
10:00
Rainford Barca
vs
FCFC Rapids

Girls Under 13 Cup

09:00
Crosby Stuart 12
vs
The Fillies
12:45
Marina Sands 12
vs
Claybrow JFC

Girls Under 10 Plate

09:00
FCFC Raiders
vs
Southport FC
10:00
Rainford Inter
vs
Southport Trinity

Girls Under 10 Cup

09:00
Maghull Blue
vs
Remyca FC
09:00
The Fillies
vs
Maghull Yellow

Girls Under 11 Shield 1

11:15
Maghull Blue
vs
Town Green Fire
TBC
Southport Athl Black
vs
possible friendly
no game
09:00
The Fillies
vs
Town Green Roma

Girls Under 8 Shield

09:00
Maghull FC
vs
Friendly ??
10:00
Rainford Athl
vs
Next Level Ac
10:00
S'port Trin Blue
vs
Marina Sands

Girls Under 11 Shield 2

10:00
Maghull Yellow
vs
Crosby Stuart Youth
11:15
Southport FC
vs
Crosby Stuart JFC

Girls Under 11 Plate

10:00
Rainford Barca
vs
Churchtown Jags
TBC
Southport Athl Red
vs
possible friendly
no game
11:15
Southport Trinity
vs
Marina Sands

Girls Under 8 Cup

09:00
Remyca FC
vs
Friendly ??
09:00
Southport Trinity
vs
Crosby Stuart
10:00
The Fillies
vs
FCFC Tigers

Girls Under 9 Winter Premier

11:15
Crosby Stuart
vs
The Fillies
09:00
FCFC Panthers
vs
Maghull Blue
10:00
Maghull Yellow
vs
Rainford Athl Barca
10:00
Silcox Villa
vs
Rainford Athl Inter

Saturday 9 March 2024

Boys Under 11 Cup

09:00
Bootle FC
vs
FJSC Black
Carr Lane
11:30
Silcox Villa
vs
Hillside Athl
Carr Lane
11:30
TQ Santos
vs
Ormskirk WE IFS
Carr Lane

Boys Under 14 Shield

10:30
Churchtown Athl
vs
Friendly ??
12:00
FJSC Black
vs
Silcox Villa
10:30
Lydiate FC
vs
Fazakerley Rangers

Boys Under 14 Shield 2

10:30
Claybrow JFC
vs
Davenhill
10:30
Davenhill
vs
Aintree Villa
10:30
South Sefton Patriots
vs
'Friendly'

Boys Under 13 Cup

09:00
Claybrow JFC
vs
FC Litherland
09:00
Georges Lions
vs
Holy Rosary
possible County cup clash

Boys Under 9 Shield 2

09:00
Claybrow JFC
vs
FCFC Fire
11:30
FCN Rhinos
vs
Friendly
09:00
Muniflex
vs
Maghull FC

Boys Under 10 Plate 1

10:00
Claybrow JFC
vs
Northfield Dort

Boys Under 13 Shield

09:00
Claybrow Rangers
vs
Churchtown Athl
09:00
Forefield Rangers
vs
Georges Tigers
12:00
Forefield White
vs
Maghull FC

Boys Under 11 Shield 1

11:30
Crosby Stuart
vs
Town Green
Carr Lane
09:00
Remyca FC
vs
Greenloons FC
Carr Lane

Boys Under 12 Shield

10:30
Crosby Stuart Youth
vs
Greenloons FC
09:00
FCN Yellow
vs
FCFC Orange

Boys Under 8 Shield 2

09:00
FCFC Lions
vs
FCN Yellow
11:30
Litherland Ath Yellow
vs
‘Friendly’
10:00
Town Green
vs
Silcox Villa Yellow

Boys Under 12 Plate

10:30
FCFC Predators
vs
Silcox Villa (Billy)
09:00
Maghull FC
vs
Marina Sands
TBC
Ormskirk WE
vs
Possible Friendly
no game

Boys Under 9 Plate 3

10:00
FCFC Rockets
vs
JN Select Black 8
TBC
Marina Sands Jags
vs
Friendly
TBC
11:30
Marina Sands Tigers
vs
Marina Sands

Boys Under 9 Shield 1

09:00
FCN Dynamo
vs
Friendly
10:00
JN Select Black
vs
Holy Rosary Panthers
10:00
Ormskirk W.E.
vs
FJSC White

Boys Under 11 Plate 1

10:15
FCN Predators
vs
Marina Sands Lions
Carr Lane
10:15
Silcox Villa Black
vs
Warbreck Lions
Carr Lane

Boys Under 11 Plate 2

12:00
FCN White
vs
Forefield Red
Buckley Hill
10:30
Marina Sands
vs
Marina Sands Leopards
Buckley Hill
09:00
Skem Youth
vs
Silcox Villa Yellow
Buckley Hill

Boys Under 8 Plate

TBC
Fazakerley Rangers
vs
'Friendly'
no game
10:00
Maghull White
vs
South Sefton Tornadoes
09:00
Marina Sands
vs
FCN Reds

Boys Under 9 Plate 1

11:30
Forefield Blue
vs
Claybrow Madrid
10:00
JN Select S'port
vs
Southport FC White
TBC
Silcox Villa (JG)
vs
Friendly
no game

Boys Under 8 Shield 1

10:00
Forefield Rangers
vs
Marina Sands Yellow
11:30
Maghull FC
vs
'Friendly'
09:00
Netherton Bilbao
vs
FCN Forza

Boys Under 11 Shield 2

10:15
Forefield Rangers
vs
Netherton Roma
Carr Lane
09:00
Remyca Youth
vs
FCN Yellow
Carr Lane

Boys Under 9 Plate 2

10:00
Forefield Red
vs
Ormskirk WE Blue
TBC
Silcox Villa (JA)
vs
Friendly
no game
09:00
Southport FC Gold
vs
JN Select 8

Boys Under 6 Development league

12:30
JN Select
vs
Kingsway
12:30
JN Select Black
vs
Lydiate Leopards
12:30
Lith Athl Grey
vs
Lith Athl Claret
11:15
Silcox Villa
vs
Ormskirk WE Clarets

Boys Under 10 Shield 3

11:30
Litherland Athl
vs
TQ Santos
winter league playoff

Boys Under 14 Cup

12:00
Maghull FC
vs
FCN Yellow
12:00
Walton Vale
vs
Remyca FC

Boys Under 12 Cup

TBC
Netherton Phoenix
vs
possible friendly
12:00
Redgate
vs
Maghull FC Yellow
12:00
Silcox Villa (Ste)
vs
Southport FC

Boys Under 14 Plate

09:00
Northfield Dortmund
vs
FCN Blue
10:30
Skem Youth
vs
Quarry Green

Boys Under 10 Cup

11:30
Ormskirk Roma
vs
FCN Apex

Boys Under 15 Winter Premier

09:00
Forefield Rangers
vs
South Sefton Eagles

Sunday 10 March 2024

Girls Under 13 Cup

09:00
Claybrow JFC
vs
Friendly
11:30
Marina Sands
vs
The Fillies
10:15
Marina Sands 12
vs
Crosby Stuart 12

Girls Under 13 Shield

09:00
FCFC Fire
vs
Friendly
12:45
FCFC Galaxy
vs
Maghull White
12:45
Hesketh Colts
vs
Remyca FC

Hightown J.F.L. newsletter

Keep up-to-date with our exclusive email newsletters.

Subscribe